Przejdź do treści
Menu

Prawo Nieruchomości

Prawnik nieruchomości Poznań - Zbigniew Bem

Rynek nieruchomości, ze wszystkimi jego zawiłościami, wymaga od uczestników działań podejmowanych przy wsparciu prawników, znających specyfikę branży. W związku z wieloma pozwoleniami i procedurami, prawo nieruchomości stało się coraz prężniej rozwijającą się dziedziną.

Kancelaria Bem & Wspólnicy Poznań specjalizuje się w szeroko rozumianej obsłudze prawnej sektora nieruchomości, zapewniając niezbędną oraz fachową pomoc wykwalifikowanych prawników.

Wieloletnie doświadczenie wspólników pozwala na zaoferowanie pełnego zakresu usług prawnych świadczonych zarówno na rzecz klientów indywidualnych, jak i klientów instytucjonalnych, tj. wspólnot mieszkaniowych, zarządców nieruchomości oraz spółdzielni mieszkaniowych.

Klientom indywidualnym w zakresie obsługi prawnej proponujemy w szczególności:

  • przeprowadzanie audytu stanu prawnego nieruchomości
  • wszechstronną obsługę prawną przy nabywaniu i zbywaniu nieruchomości
  • regulowanie stanu prawnego nieruchomości
  • prowadzenie postępowań wieczystoksięgowych
  • prowadzenie postępowań o zniesienie współwłasności nieruchomości
  • prowadzenie postępowań eksmisyjnych
  • prowadzenie postępowań o opróżnienie lokali
  • prowadzenie spraw o zwrot nieruchomości
  • prowadzenie spraw o odszkodowanie za niedostarczenie przez gminę lokali socjalnych

Prawo Nieruchomości Poznań


W celu zapewnienia wszechstronności świadczonych usług, współpracujemy z kancelarią notarialną, doradcą podatkowym oraz zarządcami nieruchomości.

Klientom, będącym właścicielami nieruchomości, proponujemy także kompleksową pomoc prawnika przy przygotowywaniu wymaganej dokumentacji i składaniu wniosków o uzyskanie premii kompensacyjnej.

Posiadana wiedza z zakresu prawa nieruchomości oraz wieloletnia praktyka pozwalają na skuteczne reprezentowanie klientów podczas negocjacji w zakresie transakcji kupna oraz sprzedaży nieruchomości, jak również najmu i dzierżawy nieruchomości.

Wspólnotom mieszkaniowym, spółdzielniom mieszkaniowym i zarządcom nieruchomości oferujemy bieżącą obsługę prawną, w tym także sporządzanie projektów uchwał, regulaminów, statutów oraz opinii prawnych.

Prawnicy Kancelarii pomagają rozwiązywać sprawy z zakresu szeroko rozumianego prawa spadkowego oraz oferują klientom wsparcie zarówno od strony merytorycznej jak i organizacyjnej. Prawo nieruchomości i spadkowe to dziedziny, które wchodzą w zakres czynności podejmowanych przed notariuszem. Kancelaria zapewnia także swoim klientom pomoc w organizowaniu formalności z zakresu praw do spadku lub podziału majątku spadkowego.

W ramach oferowanej współpracy Kancelaria reprezentuje klientów w postępowaniu sądowym w sprawach o zapłatę zachowku oraz dział spadku.

Prawnik Nieruchomości Poznań


Kancelaria Bem & Wspólnicy Poznań - prawnik ds. nieruchomości świadczy usługi na terenie miasta Poznania, jak i całego województwa wielkopolskiego.

W przypadku jakichkolwiek pytań zapraszamy do skorzystania z formularza kontaktowego, znajdującego się na naszej stronie.