Przejdź do treści
Menu

Prawo medyczne

Prawo medyczne - Odszkodowania za błędy lekarskie Poznań

Prężnie rozwijające się prawo medyczne wymaga coraz częstszego korzystania z profesjonalnej obsługi prawnej. Sprawy o odszkodowania ze względu na błędy medyczne wymagają dużego zaangażowania.

Kancelaria Radców Prawnych Bem & Wspólnicy Poznań proponuje kompetentną pomoc prawną skierowaną zarówno do klienta indywidualnego, jak i podmiotu leczniczego.

Dla pacjenta

Odszkodowania za błędy lekarskie Poznań


Prowadzimy sprawy o odszkodowania za błędy medyczne i lekarskie, a także o zadośćuczynienia z tytułu naruszenia praw pacjenta. Prawo medyczne jest skomplikowaną dziedziną, dlatego współpracujemy ze specjalistami - lekarzami i dokonujemy analizy dokumentacji medycznej, a następnie proponujemy podjęcie odpowiednich działań prawnych.

Pomoc jaką oferujemy klientom indywidualnym obejmuje postępowanie przedsądowe oraz postępowanie sądowe. Egzekwowanie odszkodowania za błędy medyczne to procesy, które trwają długo i są obarczone sporym ryzykiem. Dlatego kładziemy nacisk na negocjacje z podmiotami udzielającymi świadczeń zdrowotnych oraz ubezpieczycielami. W przypadku braku możliwości ugodowego załatwienia sprawy, oferujemy sporządzenie pozwu oraz reprezentowanie klienta w postępowaniu sądowym. Działamy w taki sposób, aby odszkodowania za błędy lekarskie możliwie jak najszybciej trafiły do osób poszkodowanych.

W przypadku zaistnienia zdarzenia medycznego prawnicy Kancelarii przygotowują wnioski oraz reprezentują klientów w postępowaniu przed Wojewódzką Komisją do Spraw Orzekania o Zdarzeniach Medycznych.

Dla podmiotu leczniczego

Kancelaria Bem & Wspólnicy występuje także z szeroką ofertą skierowaną do podmiotów leczniczych, proponując przede wszystkim doradztwo prawne w zakresie zarządzania i funkcjonowania szpitali, SP ZOZ-ów, przychodni etc. Przygotowujemy i opiniujemy dokumentację niezbędną do działania podmiotów medycznych, taką jak statuty, regulaminy organizacyjne, kontrakty, umowy o świadczenie usług, czy umowy z NFZ.

W zakresie wynikającym z obowiązujących przepisów prawa dokonujemy także audytu prowadzonej dokumentacji medycznej, zasad udostępniania jej pacjentowi i przechowywania oraz przestrzegania związanej z tym ochrony danych osobowych.

Wykonujemy obsługę prawną w zakresie bieżącego funkcjonowania – spraw pracowniczych, ochrony danych osobowych oraz kontroli prowadzonych przez uprawnione organy i instytucje.

Reprezentujemy klientów w postępowaniu sądowym, także w sprawach roszczeń pacjentów (odszkodowania i zadośćuczynienia za błędy lekarskie) oraz w postępowaniu administracyjnym.

Odszkodowania z błędy medyczne Poznań


Kancelaria Bem & Wspólnicy świadczy usługi na rzecz podmiotów leczniczych oraz klientów indywidualnych - odszkodowania za błędy medyczne na terenie Poznania, jak i całego województwa wielkopolskiego.

W przypadku jakichkolwiek pytań zapraszamy do skorzystania z formularza kontaktowego, znajdującego się na naszej stronie.